مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول میکشد؟|پاسخ دقیق! - انگلیشدان
مقالات

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول میکشد؟|پاسخ دقیق!

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌ کشد؟! این سؤال معمولاً جزء اولین سوالاتی است که ذهن زبان‌آموزان را به خود مشغول می‌کند.

شاید شما هم تبلیغات پر زرق و برق مبنی بر یادگیری زبان در چند ماه یا حتی در چند جلسه را دیده‌اید! حالا میخواهیم دقیق‌تر، مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی را بررسی کنیم.

البته که در یک ماه، اگر یادگیری به صورت مستمر و در مسیر درست و با روش‌های بهینه شده انجام شود می‌توان چیزهای بسیار زیادی را یاد گرفت؛ این دقیقا همان چیزیست که در کلاس‌های انگلیشدان تجربه می‌کنید.

مرتبط بخوانید: برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

اما طبیعی است که در طول یک ماه، هیچ شخصی نمی‌تواند به هیچ زبانی از جمله زبان انگلیسی مسلط شود و یا حتی به سطوح بالای آن برسد!

اگر می‌خواهید بدانید که دقیقا مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی چقدر است، در وهله‌ی اول باید بدانید که پاسح این سوال برای دو شخص متفاوت می‌تواند کاملا متفاوت باشد و نمی‌توان برای همه یک نسخه یکسان پیچید! چون عوامل مختلفی در تعیین این زمان موثر هستند.

تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به طور کامل متوجه شوید که یادگیری کامل زبان انگلیسی چقدر طول میکشد و یا اگر قصد شرکت در امتحان آیلتس را دارید، از مدت زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس آگاه شوید.

عوامل مؤثر بر مدت‌ زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی

پیش‌از آنکه به شما بگوییم که یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد، عواملی را بررسی می‌کنیم که روی این موضوع تاثیر مستقیمی می‌گذارند.

مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی

مهم‌ترین عامل را می‌توان انگیزه افراد از یادگیری زبان انگلیسی دانست که اغلب از دو عامل هدف یادگیری و علاقه درونی به یادگیری زبان نشات می‌گیرد.

شخصی که به برای مهاجرت مجبور است زبان انگلیسی را هرچه سریع‌تر یاد بگیرد، یک انگیزه بیرونی قوی دارد ولی فرد دیگری که صرفاً به دلیل علاقه شخصی می‌خواهد به زبان انگلیسی صحبت کند، انگیزه‌اش کاملاً درونی است و این خود عاملی مؤثر و تعیین کننده در مدت زمان یادگیری است. منطقی که تعهد فرد اول در مسیر یادگیری زبان تعهدی و کوشش بیشتری از خود نشان می‌دهد!

مرتبط بخوانید: یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت با انگلیشدان | در کمترین زمان و با قدرت زیاد، برای مکالمه خارجی آماده شوید!

مورد بعد، سطح دانش اولیه افراد در زبان انگلیسی است. دو فردی را در نظر بگیرید که می‌خواهند در امتحان آیلتس شرکت کند و این سوال را دارند که دوره آیلتس چقدر طول می‌کشد.

برای پاسخ‌ به این سوال ما باید سطح اولیه هر کدام از این افراد را تشخیص دهیم. اگر یکی از آن‌ها مبتدی و دیگری متوسط باشد، طبیعی است که شخص دوم مدت ‌زمان کوتاه‌‌تری را برای رسیدن به هدف خود نیاز دارد.

اگر می‌خواهید از سطح دانش فعلی زبان انگلیسی خود مطلع شوید حتما در آزمون تعیین سطح زبان رایگان انگلیشدان شرکت کنید.

و در آخر این ‌که هر شخص بتواند چه میزان از روز را به مطالعه زبان انگلیسی اختصاص دهد و یا این‌که چقدر با زبان انگلیسی تعامل داشته باشد، بسیار زیاد در مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی موثر است. به‌ طور مثال اگر شخصی روزانه دو ساعت را به این کار اختصاص دهد، تفاوت چشم‌گیری خواهد داشت با فردی که فقط می‌توانند هفته‌ای دو ساعت برای مطالعه زبان وقت بگذارد.

یادگیری کامل زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟

اگر با اصطلاح CEFR آشنا باشید، می‌دانید که روش طبقه‌بندی سطح زبان‌های اروپایی به شش سطح
A1, A2, B1, B2, C1, C2 تقسیم می‌شود.

اختصار CEFR مخفف Common European Framework of reference for languages می باشد.
وبسایت کمبریج Cambridge طبق جدول زیر، مدت زمان میانگین برای مطالعه، جهت رفتن از یک سطح به سطح دیگر را اینگونه در نظر می‌گیرد.

سطح مورد نظرمیزان ساعات مطالعه مورد نیاز
(مقدماتی) A1 – Elementary90 – 100 ساعت
(پیش متوسط) A2 – Pre-Intermediate180 – 200 ساعت
(متوسط) B1 – Intermediate350 – 400 ساعت
(فوق متوسط) B2 – Upper-Intermediate500 – 600 ساعت
(پیشرفته) C1 – Advanced700 – 800 ساعت
(فوق پیشرفته) C2 – Proficiency1000 – 1200 ساعت

دقت داشته باشید که ساعت های ذکر شده در این جدول میانگین ساعات مورد نیاز افراد برای رسیدن به سطوح بالاتر می باشد. حتما اگر از شیوه‌های سریع و موثر یادگیری زبان انگلیسی استفاده شود، این مدت‌ها می‌تواند بسیار کاهش یابد.

در انگلیشدان، مرجع آموزش آسان و سریع زبان انگلیسی، همواره سعی بر این بوده است تا با حذف اتکا به کتاب و منابع آکادمیک در کلاس‌ها، یادگیری انگلیسی واقعی و روزمره در کمترین زمان ممکن صورت گیرد.

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول میکشد؟

به همین دلیل هرگاه از ما سوال می‌شود که مدت ‌زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی چقدر است؟ ما بلافاصله از آن‌ها می‌پرسیم که از چه طریقی می‌خواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید؟ آیا قصد دارید در کلاس زبان شرکت کنید یا می‌خواهید به صورت خودخوان این زبان را یاد بگیرید؟ اگر میخواهید در کلاس شرکت کنید، چگونه کلاسی است و از چه روش‌های استفاده می‌کند؟!

راهکارهای مؤثر برای یادگیری زبان در کمترین زمان

صرف‌ نظر از این‌که سطح فعلی زبان انگلیسی شما چیست و هدفتان رسیدن به چه سطحی باشد، راهکارهایی وجود دارد که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید سریع تر و آسان تر به سطح بالاتری در زبان انگلیسی برسید و زودتر از آن‌ چه که انتظار دارید زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

مطالعه مستمر یکی از بهترین روش هایی است که بر کوتاه شدن مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی تاثیر می‌گذارد‌.

یعنی اگر شما بتوانید هر روز مدتی را به مطالعه زبان انگلیسی اختصاص دهید بسیار بهتر از آنست که فقط یک روز در هفته را به انجام این کار بپردازید.

از طرف دیگر سعی کنید تا محیط اطراف خودتان را به‌ اصطلاح با زبان انگلیسی آغشته کنید؛ یعنی هرچه تعامل شما با این زبان بیشتر باشد، سرعت یادگیری شما بالاتر رفته و در نتیجه در مدت‌ زمان کوتاه‌تری به سطح موردنظر خود می‌رسید.

دومین موضوعی که مدت‌ زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی را کاهش می‌دهد، این است که سعی کنید انگیزه خود را در طول مسیر، مخصوصاً زمانی‌ که به سطوح بالاتر می‌رسید، حفظ کنید.

در ابتدا از آنجایی ‌که تمامی مطالب برای ما جدید است و انگیزه بالایی برای یاد گرفتن داریم، یادگیری با سرعت بیشتری اتفاق می‌افتد. اما وقتی به سطوح بالاتر می‌رسیم، از یک طرف فکر می‌کنیم که دیگر نیازی نیست تلاش ابتدایی را داشته باشیم و از طرفی دیگر ممکن است اشتیاقمان برای یادگیری کمرنگ شود.

در نتیجه سرعت یادگیری ما کاهش می یابد. استفاده از منابع متنوع و جذاب مثل تماشا کردن فیلم و سریال، گوش دادن به پادکست، خواندن مطالب مجلات متفاوت و… از مواردی است که به جذاب‌تر شدن یادگیری زبان کمک به سزایی می‌کند.

دوره آیلتس چقدر طول میکشد؟!

اگر تا به این‌جای مقاله همراه ما بوده‌اید، احتمالاً پاسخ سؤال یادگیری کامل زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟ را پیدا کردید.
اما در این بخش می‌خواهیم تا یکی دیگر از سوالات رایج زبان‌آموزان را پاسخ دهیم؛ یعنی سوال

چقدر طول میکشه آیلتس بگیرم؟!

همان‌طور قبلا گفتیم، سطح اولیه هر شخص، در مدت ‌زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس، بسیار تأثیرگذار است.

از‌ طرف دیگر، نمرات متفاوت در این آزمون، به سطوح متفاوتی از دانش زبانی نیازمند است؛ برای مثال کسی که به نمره پنج این آزمون نیاز دارد، لزومی ندارد که به سطوح پیشرفته در زبان انگلیسی رسیده باشد. او می‌تواند با داشتن سطح متوسط نیز در این آزمون شرکت کرده و نمره دلخواه خود را بگیرد.

در جدول زیر نمرات متفاوت این آزمون و سطحی که برای گرفتن آن نمره نیاز است را می‌بینید.

سطح دانش زباننمره قابل اخذ در آزمون آیلتس
(مقدماتی) A1 – Elementary
(پیش متوسط) A2 – Pre-Intermediate
(متوسط) B1 – Intermediate5
(فوق متوسط) B2 – Upper-Intermediate6
(پیشرفته) C1 – Advanced8 – 7
(فوق پیشرفته) C2 – Proficiency9 – 8

درنتیجه به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید، ابتدا سطح مورد نظر خود را به آنچه که باید، برسانید و سپس به یادگیری تکنیک‌ها و روش‌های مخصوص آن مشغول شوید.

حالا می‌دانید که یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول میکشد! ما در تمام ایام هفته پاسخگوی سوالات شما عزیزان می‌باشیم.

سمت چپ بیشترین امتیاز 😉
[کل: 3 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا