آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی رایگان + ویدیوهای جذاب - انگلیشدان
مقالات

آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی رایگان + ویدیوهای جذاب

آموزش زبان انگلیسی به کودکان و اهمیت آن، امروزه بر هیچ‌کس پوشیده نیست. در کنار آن، توجه بسیاری از پدران و مادران را نیز به خود جلب کرده است.

یادگیری زبان دوم، به خصوص زبان انگلیسی، برای تمام سنین فواید بی‌شماری دارد. اگر می‌خواهید که فرزندتان یک کودک دو زبانه باشد و در این مورد تحقیقاتی انجام داده و پرس‌ و جو کرده‌اید، در مورد آموزش زبان انگلیسی برای کودکان و یا حتی آموزش زبان انگلیسی برای نوزادان و در سنین بسیار پایین مطالبی شنیده‌اید.

امروز و در این مقاله یک برنامه جامع و کاربردی برای آموزش زبان انگلیسی برای بچه ها دریافت خواهید کرد که شما را از سایر منابع و روش‌ها بی‌نیاز می‌کند!

مرتبط بخوانید: تدریس خصوصی زبان کودکان انگلیشدان، روشی عالی برای تسریع فرایند آموزشی کودک 3 تا 12 ساله شما.

دانشمندان در طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اند که یادگیری از سنین بسیار پایین موفقیت‌آمیز خواهدبود؛ مثلا آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال! با این وجود باید بدانید که یکی دیگر از بهترین زمان‌ها برای دو زبانه شدن هنگامی است که کودکان تحصیل خود را به زبان مادری‌شان آغاز می‌کنند؛ یعنی ۷ یا ۸ سالگی.

از آن جایی که در این سنین، ذهن فرزند شما کاملا آزاد و آماده‌ی یادگیری‌ مطالب جدید است و هم چنین دغدغه و دل ‌مشغولی هایی که اغلب بزرگسالان با آن سر‌وکار دارند برای کودکان معنایی ندارد، در این مقطع آموزش می‌تواند با روشی درست و اصولی به سادگی انجام گیرد.

از طرف دیگر باید بدانید که یکی از فواید آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی این است که چون با مفهوم واژه ها و معادل آن‌ها به زبان مادری خود آشنا هستند، در بعضی ازموارد یادگیری برای آن‌ها نسبت به خردسالان در سنین پایین تر که هنوز مدرسه را آغاز نکرده‌اند، ممکن است راحت تر صورت بگیرد.

هم‌چنین به خاطر داشته باشید شما به عنوان راهنمای آنها در مسیر یادگیری، می‌توانید گاهی اوقات از زبان مادری‌شان برای آموزش بهتر استفاده ‌کنید و نباید از این بابت هیچ نگرانی و ناراحتی داشته باشید؛ هرچند که بهتر است تلاش خود را بکنید تا آموزش تا حد امکان به زبان انگلیسی باشد.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی رایگان

ولی ما در انگلیشدان، بهترین مرجع آموزش سریع و آسان زبان انگلیسی، کاملا مخالف این موضوع هستیم که آموزش زبان انگلیسی باید کاملا به زبان انگلیسی صورت گیرد! چرا که ادعایی بی اساس بوده و بازدهی آموزشی را پایین می‌آورد.

البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان امری بسیار حساس است. در نتیجه بهتر است والدین قبل از آنکه به انجام این کار بپردازند، نحوه این کار را به خوبی فرا بگیرند. اینجا نحوه انجام این آموزش را خواهید آموخت.

مسیر آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را لذت بخش کنید

احتمالاً شنیده‌اید که هدف از آموزش زبان انگلیسی برای هر شخص، کمک بسیاری در مسیر یادگیری به وی می‌کند. هرچه انگیزه شخص بیشتر باشد، سریع‌تر و زودتر به هدف و نتیجه دلخواه خود خواهد رسید. اما آیا برای کودکان نیز همین طور است؟!

کودکان شاید به اندازه بزرگسالان به نیاز یادگیری و آموزش زبان انگلیسی یا هر زبان دوم دیگری پی نبرده باشند. کودکان نمی‌دانند که یادگیری زبان تا چه اندازه در آینده آن‌ها و رسیدن آن‌ها به موفقیت تاثیرگذار خواهد بود. ازاین‌رو نمی‌توان با یادآوری اهداف و اهمیت یادگیری زبان، آن‌ها را به ادامه دادن این مسیر متقاعد کرد. در نتیجه علاقه‌مند کردن کودکان به یادگیری این زبان یکی از مسئولیت‌های مهم شما به عنوان راهنمای آنها می‌باشد.

بهترین راه آموزش به کودکان این است که مسیر یادگیری را برای آن‌ها جذاب کنید. این‌که صرفاً به دنبال یک جزوه آموزش زبان انگلیسی به کودکان و یا بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان باشید و فکر کنید که این منابع به تنهایی آنها را به موفقیت خواهند رسانذ، سخت در اشتباهید.

شما باید به عنوان راهنمای کودک، تلاش کنید تا آموزش به گونه‌ای انجام پذیرد که حین یادگیری، کودک احساس خستگی نکند. و تا حد امکان آموزش را به صورت غیرمستقیم انجام دهید؛ به طوری که کودکتان متوجه گذر زمان نشده و بتواند اوقات خوشی را سپری کند.

برای آشنایی با برخی از منابع و راهکار های مفید و جذاب که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تدریس زبان انگلیسی به کودکان خود را به ‌نحو احسن انجام دهید، این مطلب را حتما تا انتها مطالعه کنید.

مرتبط بخوانید: یادگیری زبان انگلیسی رایگان را تجربه کنید و لذت ببرید!

بازی کردن، یک راهکار مفید برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی رایگان !

کودکان به اقتضای سن خود به بازی کردن علاقه بسیاری دارند؛ چه بهتر است که یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان از طریق بازی کردن به آن‌ها انجام پذیرد. بهترین نحوه آموزش زبان هنگامی اتفاق می‌افتد که خود کودک درگیر یادگیری شود، با شما تعامل داشته باشد و در نتیجه بتواند نقش مهمی را در یادگیری خود ایفا کند. این‌که شما صرفاً به او بگویید که فعل jump به معنی پریدن، فعل clap به معنی دست زدن و یا فعل run به معنی دویدن می باشد، بازدهی ندارد.

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

ممکن است کودک شما درک نکند که چرا باید این‌ لغت ‌های عجیب و غریب و نا آشنا را یاد بگیرد در صورتی که معادل های فارسی آن ها را نیز از پیش بلد بوده است. اما شما می‌توانید او را به چالش بکشید. کافی‌ست یک آهنگ شاد برای او پخش کنی(چه بهتر که این موزیک انگلیسی باشد) و با او بازی کنید. همچنین فعل ها را بلند تکرار کنید و خودتان نیز آن کار را انجام دهید.

و یا مثلا برای آموزش فعل jump، خودتان نیز بپرید و کودک خود را نیز تشویق به این کار کنید! یعنی از او بخواهید که از شما تقلید کند.

اگه دوست دارید تا فرزندان عزیزتون، انگلیسی رو هم مثل فارسی صحبت کنند،
همین حالا با ما تماس بگیرید!

در مرحله‌ی بعدی می‌توانید با سرعت بیشتری فعل ها را بلند بگویید و از او بخواهید عمل مربوطه را انجام دهد. بدین‌صورت ذهن او بیشتر متمرکز بر بازی و جذابیت آن و حتی شاید برنده شدن می‌شود؛ درصورتی که به روشی کاملاً غیرمستقیم چند فعل مهم انگلیسی را نیز یاد گرفته است.

و یا مثلا فعل sit down به معنای بشین و stand up به معنای بایست را باز به روش قبل و انجام دادن این عمل به همراه تکرار لغت به او بیاموزید. مطمئن باشید که چنین روشی بسیار مفید تر از صرفا آشنا کردن کودک با آوای لغات و افعال زبان انگلیسی است.

در واقع بهتر است بگوییم به هنگام آموزش زبان انگلیسی به کودکان، باید تئاتری بازی کنید که کارگردانش شما هستید و بازیگرانش شما و کودکتان! از طرفی اگر به دنبال روشی برای آموزش رایگان نیز بوده اید، چه چیزی بهتر از بازی کردن که هیچ هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت و حال شما را نیز بهتر خواهد کرد!

بازی زبان انگلیسی کودکان

در دنیای دیجیتال امروز می‌بینید که تکنولوژی بر آموزش نیز تاثیر بسیار زیادی گذشته است. هم چنین علاقه‌ی کودکان به بازی‌های آنلاین باعث شده است تا در زمینه‌ی یادگیری زبان نیز، بازی های آموزشی آنلاین برای کودکان طراحی شود. یکی از بهترین وب سایت‌های موجود در این زمینه، وب ‌سایت learnenglishkids می‌باشد که در آن، بازی‌های متنوع و جذاب در سطوح مختلف برای کودکان در نظر گرفته شده است.

فلش کارت زبان انگلیسی کودکان

یکی دیگر از بهترین راه‌های آموزش زبان انگلیسی کودکان، این است که از فلش کارت‌ها، کاردستی‌ها و برگه‌های تمرینی استفاده کنیم.

فلش کارت‌ها، کارت‌هایی هستند که اصولاً یک طرف آن تصویری کشیده شده و در طرف دیگر اسم آن تصویر به زبان انگلیسی نوشته شده است. شما با استفاده از فلش کارت‌ها می‌توانید بسیاری از لغات جدید را به کودکان خود آموزش دهید و همچنین برای مرور کردن آن‌ها از این فلش کارت‌ها استفاده کنید.

می توانید چند فلش کارت زبان انگلیسی کودکان را از سمتی که بر روی آن تصویر قرار دارد به کودک خود نشان دهید و اسم یکی از آن‌ها را بگویید؛ حالا از او بخواهید که به شما بگوید که کارت مدنظر شما، کدام است.

علاوه بر فلش کارت‌ها، برگه ‌های تمرینی که شامل انواع متفاوتی از قبیل یافتن کلمه ای خاص در بین حروف، مرتب کردن جملات و حتی رنگ آمیزی هستند، می‌تواند یکی از منابع بسیار مفید برای جذاب کردن روش تدریس زبان انگلیسی به کودکان باشد.

استفاده از این منابع به کودکان شما این امکان را می‌دهد تا آن چه را که فرا گرفته است به شکل‌های متفاوتی تحلیل کند و موجب تفهیم مطالب یادگرفته و همچنین عدم فراموشی آنها خواهد‌ شد.

در وبسایت eslkidslab، شما می‌توانید در مورد موضوعات مختلف، برگه‌های تمرینی متفاوتی را مشاهده کنید و از آن ها برای آموزش کودکان خود استفاده نمائید.

استفاده از کارتون ‌ها و انیمیشن ها برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

استفاده از کارتون‌ انگلیسی کودکانه و انیمیشن‌ها، یکی از بهترین راه‌های آموزش زبان انگلیسی به کودکان معرفی بوده که تاثیرات شگفت‌انگیزی به دنبال خواهد داشت.

از آنجایی‌که همه کودکان به تماشا کردن کارتون و انیمیشن علاقه‌مند هستند این روش می‌تواند بسیار مؤثر واقع شود. شما می‌توانید با دانلود برنامه کودک به زبان انگلیسی، یادگیری این زبان را برای کودکتان بسیار جذاب کنید؛ چراکه عموماً کودکان با میل و علاقه باطنی خود به تماشا کردن این‌گونه برنامه‌ها می‌پردازند.

البته باید به یاد داشته باشید که برنامه کودک زبان انگلیسی به دو بخش تقسیم می‌شود؛ دسته اول فیلم‌ها و برنامه‌هایی است که مختص یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان ساخته شده‌است و عموماً مدت زمان کوتاه‌تری دارند. اما بخش دوم مربوط به کارتون‌ها و انیمیشن‌هایی است که دیگر جنبه آموزشی نداشته و حتی برنامه‌های سرگرمی کودکانی است که زبان انگلیسی شان مادری است.

برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان بهتر است در ابتدا از برنامه‌هایی استفاده کنید که هدف و جنبه آموزشی دارند؛ اما پس از مدت کوتاهی در کنار آن می‌توانید از تمام برنامه کودک‌هایی که کودک شما به آن علاقه‌مند است استفاده‌کنید.

البته به یاد داشته باشید که در این صورت اصلاً نیاز نیست که کودک شما متوجه همه چیز بشود. در سطوح مقدماتی همچین چیزی غیرممکن است. اما همین که با آوا و صداهای زبان انگلیسی آشنا شود و این زبان را تا حد امکان در محیط اطراف خود بشنود، آموزش شما بسیار مؤثرتر عمل خواهد کرد.

بهترین نحوه‌ آموزش انگلیسی برای کودکان

همان‌طور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم، آموزش انگلیسی به کودکان باید تا حد امکان به‌صورت غیر مستقیم انجام پذیرد. همچنین شما به عنوان راهنمای کودک خود باید تمام تلاش خود را بکنید تا علاوه بر جذاب کردن مسیر یادگیری، به آنها به ‌صورت اصولی و منطقی آموزش دهید.

این نکته را در نظر داشته باشید که بهتر است از همان ابتدای مسیر، از فیلم‌های آموزش انگلیسی برای کودکان استفاده کنید. علاوه بر این بهتر است آموزش را مختص به یک زمان خاص در یک روز مشخص نکنید. البته که باید حتماً زمان های مشخصی را برای انجام اینکار در نظر بگیرید، اما نباید آموزش را  فقط به ساعات مشخصی محدود کنید.

بهتر است از آنچه که به کودک خود در این ساعات مشخص آموزش می دهید، در طول روز نیز استفاده کنید. به طور مثال اگر کودک شما انواع مختلف لباس ها را یاد گرفته است، می‌توانید از آن چه که در سطح دانش زبانی اوست به هنگام لباس پوشیدنش استفاده‌ کنید؛ مثلا بگویید:

Put on your shirt then put on your pants

Oh don’t forget to put on your socks

 با انجام این کار، نه تنها برایش تمرین و تکرار می‌شود بلکه پس از مدتی خودش به هنگام لباس پوشیدن می‌تواند هر چیزی را که می‌پوشد به زبان انگلیسی بیان کند‌.

آموزش حروف زبان انگلیسی برای کودکان

احتمالاً اولین مطلبی که برای آموزش به کودکان به ذهن شما می رسد، آموزش حروف زبان انگلیسی برای کودکان است. به خاطر داشته باشید که آموزش حروف باید از دو جنبه صورت بگیرد.

در وهله اول شما باید کودکان را با شعری که تمام حروف انگلیسی را می‌خواند آشنا کنید؛ اما به یاد داشته باشید که نباید تمام حروف در مدت زمانی خیلی کوتاهی به کودکان تدریس شود. ولی کودک شما می تواند روزانه بارها و بارها به این آهنگ گوش کند تا ملکه ذهنش شود و پس از مدت کوتاهی بدون آنکه بخواهد، به طور ناخود آگاه الفبای زبان انگلیسی را از بر خواهد شد.

آموزش حروف زبان انگلیسی برای کودکان و خردسالان | آهنگ انگلیسی برای کودکان

اما بخش دوم مربوط به یادگیری تک تک حروف است و نکته مهم اینجاست که به هنگام آموزش حروف به کودکان به صدا و نحوه تلفظ هر حرف نیز توجه خاصی داشته باشید.

و نکته آخر در مورد آموزش حروف این است که شما مثلاً وقتی حرف A را به او یاد می دهید و به او می‌گویید که صدای این حرف چیست، می توانید برای او مثالی بزنید. به طور مثال با نشان دادن یک سیب و عکس آن بگویید apple.

اگرچه که او حروف دیگر را هنوز یاد نگرفته است، همین که با آوای این حرف و حتی حروف دیگر آشنا شود،کافیست. به مرور وقتی دایره دانش انگلیسی او از حروف بیشتر می‌شود، این کار نیز تاثیر خود را بیشتر نشان خواهد داد.

آموزش حروف زبان انگلیسی برای کودکان و خردسالان

آموزش کلمات انگلیسی برای کودکان

بهترین راه را یادگیری کلمات انگلیسی، یاد گرفتن موضوعی لغات و کلمات مرتبط با یکدیگر است. این موضوع نه فقط برای بزرگسالان، بلکه برای تمامی سنین و هر فردی که بخواهد یک زبان جدیدی را یاد بگیرد صدق می‌کند. در نتیجه برای آموزش کلمات انگلیسی برای کودکان، باید چند واژه‌ی مرتبط با یک موضوع، آموزش داده شود.

ممکن است بزرگسالان بتوانند لغاتی را که به هم ربطی ندارد پس از بارها مرور و تکرار یاد بگیرند، اما این کار قطعا برای کودکان کسل کننده خواهد بود.

اگه دوست دارید تا فرزندان عزیزتون، انگلیسی رو هم مثل فارسی صحبت کنند،
همین حالا با ما تماس بگیرید!

بهتر است هر بار که می‌خواهیم به آن‌ها کلمات جدیدی را آموزش دهیم، مجموعه گروهی از لغات را که به یکدیگر مرتبط هستند در کنار هم آموزش دهیم؛ بدین صورت نه ‌تنها دایره واژگان کودک با سرعت بیشتری افزایش پیدا می‌کند، بلکه لغات انگلیسی به راحتی در ذهن او تثبیت می شود.

آموزش رنگ ها به زبان انگلیسی برای کودکان

برای این منظور می‌توانید از ویدئوی زیر و یا هر ویدئوی دیگری که به نظرتان برای کودک شما جذاب است، استفاده کنید.

کارتون اموزش رنگها انگلیسی | آهنگ انگلیسی برای کودکان

آموزش رنگ ها به زبان انگلیسی برای کودکان | یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

بعد از چندین باید مشاهده کردن ویدئوی آموزش رنگ‌ها، وقت آن است که به روش های مختلفی آن ها را تکرار و تمرین کنیم. می توانید از تمام وسایل موجود در خانه برای این‌کار استفاده کنید، می توانید رنگ‌ها را با استفاده از مداد رنگی های کودکتان و یا انجام کاردستی با کاغذ رنگی‌های متفاوت بارها و بارها تکرار کنید.

سعی کنید در هر زمان ممکن، از به کار بردن رنگ های مختلف در صحبت ‌های خود استفاده‌ کنید.

آموزش لباسها به زبان انگلیسی برای کودکان

همانطور که گفتیم آموزش زبان انگلیسی برای کودکان فقط محدود به زمان تدریس نمی‌باشد. همچنین برای شما مثالی زدیم از این ‌که پس از آموزش انواع لباس‌های مختلف به کودک، چطور از آن‌ها در زندگی روزمره استفاده کنیم تا در ذهن او تثبیت شود. شما می توانید با استفاده از فیلم آموزشی زیر انواع مختلف لباس ها به زبان انگلیسی را به کودک خود تدریس کنید.

 آموزش لباسها به زبان انگلیسی برای کودکان و خردسالان | آموزش موزیکال زبان انگلیسی به کودکان

در مرحله بعد شما می‌توانید لغاتی را که کودک در موضوعات مختلف یاد گرفته است، با یکدیگر ترکیب کنید. بطور مثال اگر درحال حاضر کودک شما با انواع رنگ‌ها و لباس‌ها آشنا شده است می‌توانید از او بخواهید که رنگ لباس‌های تصاویری که به او نشان می دهید را بگوید.

این‌جا زمان خوبی برای تدریس این مبحث می باشد که به او بگوییم رنگ ها را باید قبل از اسم به کار ببرد. البته به یاد داشته باشید که هیچ‌گاه نباید شما نکات گرامری را مستقیماً به او بگوئید. کافی است شما همه ‌چیز را به‌درستی برای او تکرار کنید و او ناخودآگاه خود متوجه دستور زبان خواهد شد. مثلاً نیازی نیست به او بگویید که صفت قبل از اسم می آید، چون احتمالا اصلا نمی‌داند صفت یا اسم یعنی چه!

ولی اگر کودک شما بارها و بارها بشنود red shirt ،blue jeans ،white dress، او متوجه این خواهد شد که باید رنگ‌ها را قبل از اسامی لباس‌ها بیان کند.

هنگام آموزش زبان انگلیسی به کودکان، آنها را تحت فشار نگذارید!

و اما در انتهای مطلب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، می‌خواهیم به یک نکته‌ای که در بحث آموزشی  بیشتر جنبه روان‌شناسی دارد، بپردازیم. یکی از مهم‌ترین نکاتی که شما به‌ عنوان راهنمای کودک در مسیر یادگیری باید به یاد داشته باشید این است که صبور باشید و هرگز کودکان را مجبور نکنید در مدت مشخصی مطالب تعیین شده را یاد بگیرند.

پیش‌تر گفتیم که کودکان چیزی در مورد هدف یادگیری زبان نمی‌دانند و به اقتضای سن خود بیشتر علاقه‌مند به سپری کردن اوقاتشان به بازی و شادی هستند؛ در نتیجه نباید از آن‌ها انتظار داشته باشید که تمام حواس خود را جمع یادگیری زبان انگلیسی کنند. همین ‌که در کنار بازی و شادی، زبان انگلیسی را آرام ‌آرام و پیوسته یاد بگیرند، عالی است.

نکته بعدی در یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان این است که نباید اگر کودکان کلمه‌ای را به اشتباه بیان کردند و یا تلفظ اشتباهی داشتند، بلافاصله بگوییم نه این درست نیست و درست آن را بگوییم. تصحیح کردن کودکان بلافاصله بعد از آنکه اشتباه می‌کنند بسیار می‌تواند به یادگیری آن‌ها صدمه بزند و حتی باعث شود که علاقه آن‌ها به یادگیری زبان از بین برود.

یکی دیگر از راهکارهایی که شما می‌توانید کودکتان را به ادامه این مسیر علاقه‌مند کنید این است که برای او جوایزی در نظر بگیرید و هر بار که پیشرفتی هر چند کوچک داشت او را تشویق کنید و البته هرگز به او، به خصوص در ابتدای مسیر نمره ندهید.

همچنین یادمان باشد که آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی و خردسالان چیزی نیست که بخواهیم فرزندمان را به انجام آن به عنوان یک وظیفه مجبور کنیم؛ کودک شما به هیچ عنوان نباید به زبان انگلیسی به عنوان یک درس نگاه کند و باید فقط از یادگیری آن لذت ببرد.

امیدواریم مقاله روش های خلاقانه تدریس زبان انگلیسی به کودکان برای شما مفید واقع شده باشد. سوالات خود را پایین همین مقاله با ما در میان بگذارید.

سمت چپ بیشترین امتیاز 😉
[کل: 14 میانگین: 4.1]

نوشته های مشابه

‫11 دیدگاه ها

 1. خيلي عالي بود . خيلي ممنون كه بدون تحميل هزينه اي به خانواده ها زحمت مي كشيد. اجر شما با خدا. تشكر

  1. سلام
   خیلی سپاس گزارم از لطف و نگاه شما
   و خیلی خوشحالم که راضی بودین و براتون مفید بود🙏

 2. البته اینجوری که پیداست از اوامر شما قطعا آموزش به کودکان ساده نیست و اول از همه نیزمند صبر و حوصله ی فراوانیه

  1. سلام بله همینطوره و حتما ارزشش رو هم داره
   در صورتی هم که وقت آموزش ندارید کافیه کمی با زبان آشنا باشید و با کودک خودتون گاهی به انگلیسی صحبت کنید به طور روزمره. اونهم بسیار موثر هست

 3. چه ویدیوهای جذابی
  به نظرم بچه ها عاشق زبان میشن اگه این روش هایی که گفتین رو انجام بدیم
  به نظر منطقی و اصولی و جذاب هستند
  ممنون که اطلاع رسانی کرید تو اینستاگرام برای خوندن این مقاله

  1. سلام خیلی ممنونم
   خوشحالم که دوست داشتین
   موفق باشید

 4. در یک کلام بخوام بگم فوق العاااااده بود
  ارزش خوندن این مقاله از ده ها مقاله بیشتره مرسیییی بابت زحمتی که می کشید

 5. من خیلی با مدرس های متفاوتی در مورد اموزش زبان به کودکان برای دخترم صحبت کردم و واقعا چیزی که بهم کمک کنه نمیگفتن ( دلیلش هم مشخصه)
  اما با خوندن این مطلب تعجب کردم
  همه چیز رو خیلی قشنگ توضیح دادین
  نمیدونم چطوری تشکر کنم ازتون

  1. سلام خوشحالم که دوست داشتید
   خواهش میکنم
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا